Hänel Lean-Lift

 

Využíva priestorové možnosti skladu obdobne ako výškové regály. Oproti výškovým regálom je však priestor využitý bez strát. Túto prednosť zaisťuje optimalizačný systém výškového merania ukladaného materiálu a integrovaný rastrový profil. Výsledkom je vytvorenie maximálnej skladovej kapacity na minimálnom nutnom priestore. Optimalizácia logistického procesu využitím systému Hänel Lean-Lift vedie tiež k skráteniu manipulačných časov. Výsledkom je zníženie nákladov.

 

Hänel Lean-Lift novej generácie

je tiež v prevedení High-Speed. Nová špičková technológia pohonu umožnila podstatné zvýšenie rýchlosti extraktora:
vertikálna rýchlosť s prázdnym extraktorom 2,3 m/s
vertikálna rýchlosť extraktora s kontajnerom 1,0 m/s
horizontálna rýchlosť trvalo 0,5 m/s
Samozrejmosťou je, že nová generácia automatizovaných skladových systémov Hänel Lean-Lift vyniká špičkovou spoľahlivosťou a prvotriednym dizajnom.


Funkcia

Centrom pre Hänel Lean-Lift je počítačovo riadený pozičný manipulátor – tzv. EXTRAKTOR. V prednej a zadnej časti sú úložné skladové pozície, do ktorých sú ukladané kontajnery s materiálom. Skladové pozície sú automaticky obsluhované extraktorom na základe príkazov z elektronickej riadiacej jednotky. Extraktor zabezpečuje plne automatizované skladové manipulácie.

1 Vertikálny pozičný systém - EXTRAKTOR
2 Stabilný systém pohonu so 4 reťazami
3 Skladovacie pozície
4 Kontajner
5 Integrovaný rastrový profil pre výškovu optimalizáciu ukladania kontajnerov
6 Riadenie plynulého pohonu s frekvenčným meničom
7 Samotestovateľné bezpečnostné svetelné závory
8 Uzamykateľné posuvné dvere
9 Povrchová úprava práškovou technológiou
10 Mikroprocesorová riadiaca jednotka
11 Riadiaca elektronika
12 Systém svetelných lúčov pre meranie výšky
13 Servisné dvere

Použitie

 

Hänel Lean-Lift je optimálny skladový a manipulačný systém, ktorý vám ušetrí čas, priestor a náklady. Úspora predstavuje viac než 60% skladovacej kapacity optimálnym využitím skladovacieho priestoru. Lean-Lift umožňuje uloženie materiálu alebo dielov v širokom rozsahu rozmerov a váhy. Nosnosť kontajnera je až 1.000 kg a celková nosnosť zariadenia až 60.000 kg. Centrom pre Hänel Lean-Lift je počítačovo riadený pozičný manipulátor - tzv . EXTRAKTOR.V prednej a zadnej časti sú úložné skladové pozície, do ktorých sú ukladané kontajnery s materiálom. Skladové pozície sú automaticky obsluhované extraktorom na základe príkazov z elektronickej riadiacej jednotky. Extraktor zabezpečuje plne automatizované skladové manipulácie.

 

Kontajner je obsluhou zasunutý do výdajného miesta, extraktor prevezme založený kontajner a dopraví ho do optimálnej skladovej pozície. Následne je kontajner uložený bez straty skladovacieho priestoru.


Prevedenie

 

Výškový senzor merania ukladaného materiálu pracuje v nasledujúcich krokoch: 25 / 37,5 / 75 / 90 a125 mm.
Merací systém svetelných lúčov zodpovedá rastru úložného systému a prevedenie použitých kontajnerov. Kombinácia úložného rastra 75, 90 alebo 125 mm a multifunkčného kontajnera zaisťuje optimálne využitie skladového priestoru aj v prípade veľkej rozmanitosti výšok ukladaných materiálov. Hänel LEAN-LIFT ponúka kompaktné a variabilné skladovanie bez akýchkoľvek mechanických zásahov v prípade zmeny sortimentu skladovaného materiálu.
Výdajné miesto je možné vybaviť elektronickou váhou. Pri zaskladnení sú do kmeňových dát ukladané aj informácie o váhe jednotlivých kontajnerov. Podľa spôsobu obsluhy je možné výdajné miesto prispôsobiť rozličným prostriedkom manipulačnej techniky. Jednou zo základných možností je použitie lyžín pre vyjdenie kontajnera mimo výdajné miesta alebo manipulačný vozík.

 


Riadiaca jednotka

Základnou riadiacou jednotkou pre priemyselné systémy je riadenie MP 12 N-S. Predstavuje srdce celého systému a dodáva mu jeho inteligenciu. Modulárna architektúra Hänel riadiacich systémov a použitie najmodernejších technológií a programových nástrojov je garanciou splnenia najvyšších nárokov súčasnej logistiky. Hänel riadiaci systém je možné prepojiť s nadriadenými systémami a vytvoriť tak súčasť logistického celku. Riadiace jednotky sú vyrábané v niekoľkých variantoch podľa požiadaviek na ich použitie. Okrem toho je k dispozícii množstvo ďalších elektronických modulov, ktoré rozširujú možnosti riadiacej jednotky napr. systém vyváženia UL 2, polohovací systém MFPS 1 …Integrovaný interface umožňuje pripojenie radu periférnych jednotiek ako sú snímače čiarového kódu, čítačky identifikačných čipov, tlačiareň...

 

MP 12 N-S

 

 • Riadiaca jednotka ponúka kapacitu pre 10.000 dielov a 100.000 pozícií
 • pre každý diel môže byť zavedené ďalších 25 dátových polí
 • dokonalá kontrola nastavených hodnôt minimálneho stavu
 • odporúčania systému pre optimálnu skladovaciu pozíciu
 • dodržiavanie skladovacej stratégie podľa požiadavky FIFO, chaotické...
 • možnosť definície pevných skladovacích miest aparametrov
 • práca s kusovníky, sledovanie množstva, kapacity...
 • spracovávanie zákaziek vrátane optimalizácie(hľadanie najkratších ciest)
 • možnosť tlače viacerých výstupných zostáv podľa zadaných parametrov
 • integrovaný systémový čas
 • interface pre pripojenie PC, tlačiarne, čítačky čiarového kódu...
 • integrovaný interface pre pripojenie riadiaceho systému (Host)